^Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


E73DPR & E7TT

CW --- SSB --- RTTY --- PSK

HF --- VHF --- UHF

DX --- CONTEST

RADIO KLUB "TREBINJE" - Trebinje

Sadržaji

AGM

EPCmember

wsjtmember

lotw-log

Statistika posjeta

1976438
Danas
Juče
Ove sedmice
Poslednje sedmice
Ovaj mjesec
Poslednji mjesec
Sve
44
408
1644
848007
8944
20902
1976438

Server Time: 2018-06-22 10:53:08

E73XLEvo da se malo osvrnem na još jedan zanimljiv award program. Mimo hvaljenih IOTA diploma, za mene su još zanimljive RDA diplome (Russian District Award) u organizaciji RA iz Tambova u Rusiji (TAG) i menadžera za te diplome, Romana, RX3RC. Nikad, do prije odprilike 2 godine, nisam pomislio da ću po bandu ganjati UA2, UA3, ..., UA0 stanice dok se nisam upoznao sa ovim programom, pa sam rad sa UA stanicama pretvorio u uživanje i non stop hvatanje novog rejona u Rusiji.
Dakle, u ovom slučaju treba urediti (i potvrditi) 2745 rejona u cijeloj Rusiji. Dobro, ovo je teško za uradit i nekom rusu, pa bio on lociran u sred Rusije sa moćnim kilowatima i rotirajućim bimovima, jer ima rejona gdje i irvasi i sibirski tigrovi rijetko zalaze, a ne kakvo rusko čeljade. Tada se rade i RDA expedicije, ali golema je Rusija.
Za osnovnu diplomu RDA-100 treba uraditi i potvrditi 100 ruskih oblasti, npr oblast UA3U.. je Ivanovskaya oblast i ima 30 rejona IV-01...IV-30, zatim recimo UA9Q.. je Kurganskaya oblast i ima 26 rejona KN-01...KN-26, itd do konacnih 2745.
Nakon osnovne RDA-100, slijede RDA-250 (do koje sam i sam došao), RDA-500 (koju upravo držim u pendingu), RDA-1000, RDA-1500, RDA-2000, RDA-2500, RDA Honor Roll (ima i takvih- RW9WA i možda još neko).
Od E7 stanica, za mene je za pohvalu, Boris, E73Y, koji je prije par mjeseci osvojio RDA-1500, čestitke!
Svake godine, trećeg vikenda u avgustu se održava RDA Contest i tu vrlo lako, ako imalo zagrijete stolicu ispred KT-a, možete bez potvđenih veza putem qsl-ki, osvojiti bar RDA-100 diplomu, slanjem conest log-a nakon takmičenja.
Sve ovo, a i ostalo možete saznati na www.rdaward.org.

Daki, E73XL

Opširnije: RD AWARDS

E73XLIz programa RSGB diploma, IOTA diplome ( a možda i u cijelom RA svijetu ) su vjerovatno najteže za osvojiti. Potrebno je prvo odraditi, ponekad nakon višesatnog čekenja u pile up-u, to jedno ostrvo, zatim se nadati da ćeš nakon slanja direktno na adresu menagera, zajedno se 1,2 $ ili IRC kupona što pošalješ u koverti..., dobiti potvrdu te veze. Preko biroa je mukotrpno i ne baš pouzdano, zna kartica ko zna gdje odlutati. I tako 100 različitih ostrvskih grupa, na svih 7 kontinenata, ( nezaboravite Antartik ), za ovu osnovnu i početnu diplomu IOTA programa. Slijede IOTA 200, 300,..., za 750 dobijaš srebrenkasti štit na drvenoj tabli, za 1000 veliki stakleni dijamant i tako do 1175 (mislim), koliko ih niko nema potvrđenih, za sada. Ljudi u IOTA programu diploma, pri RSGB-u, zista nemaju milosti da eventualno progledaju kroz prste za recimo jednu dvije qsl karte, koje možda nemaju na sebi ispisano tačno ime ostrva, tvoj pozivni znak je napisan malo nečitko - ne sve mora biti po tačno zacrtanim pravilima, a da sve bude tako to provjerava ovlašteni checkpoint kojem šalješ poštom na provjeru qsl karte, za naše područje, kome sam i ja slao, to je Zlatko, 9A2EU. Određen broj ostrvskih grupa, možeš potvrditi bez primljenih qsl karata, preko IOTA kontesta, koji je svake godine u trećem vikendu jula mjesaca.

Daki, E73XL

Opširnije: IOTA 100 award za E73XL

Potkategorije

Da se upoznamo

e78cb.jpg

DX robot

 
 

SOLAR ACTIVITY
Solar X-rays

Geomagnetic Field


DX ROBOT
VHF Aurora

144 MHz E-Skip

MS activity

MUF & Es activity

 

Poslednji preuzeti fajlovi

Top 5 - preuzimani fajlovi

eQSL.cc

Provjerite Vaš eQSL box!
Unesite Vaš znak i pritisnite
Provjeri


Callbook search

E7 callbook lookup:


QRZ callsign lookup:

Naš Grad - linkovi

Zvanični sajt grada Trebinja

 

Turistička organizacija Trebinja