^Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


E73DPR & E7TT

CW --- SSB --- RTTY --- PSK

HF --- VHF --- UHF

DX --- CONTEST

RADIO KLUB "TREBINJE" - Trebinje

Sadržaji

AGM

EPCmember

wsjtmember

lotw-log

Statistika posjeta

2370529
Danas
Juče
Ove sedmice
Poslednje sedmice
Ovaj mjesec
Poslednji mjesec
Sve
203
600
3208
1238642
1386
22518
2370529

Server Time: 2020-04-03 06:18:11

e79wtb 2017 1Nakon višegodišnjih problema sa funkcionisanjem lokalnog repetitora R0 - Trebinje, E79WTB, repetitor je ponovo , konačno, proradio  u najboljem izdanju.  Nakon što je RTRS dao saglasnost za priključenje repetitora na elektro priključak RTV objekta, Klub je obezbjedio ormar za vanjsku montažu u koji je smještena oprema. Zoran, E73S je napravio novi repetitor da bi se zamjenila zastarjela oprema, a izvršen je remont i veoma kvalitetne antene Sirtel SA-202A koja je krajem 90-tih radila na R2 - Leotar.
Zbog smetnji koje generiše TV i difuzna oprema u samom RTV objektu antena repetitora je dislocirana sa antenskog stuba, gdje je ranije bila montirana. Antena je  postavljna na vlastiti stubić - cijev čime je obezbjeđeno rapidno smanjivanje smetnji i mnogo bolja radijalna zona servisa same antene.
Prvi testovi su pokazali više nego odličan rezultat. Repetitor sada veoma dobro funkcioniše  sa 200-300 mW na lokacijama gdje ranije nije bio upotrebljiv ni sa desetak puta većom snagom. Rezultate testa zone servisa sa udaljenih perifernih lokacija tek očekujemo.

Opširnije možete pogledati na linku.

Da se upoznamo

e73dj.jpg

DX robot

 
 

SOLAR ACTIVITY
Solar X-rays

Geomagnetic Field


DX ROBOT
VHF Aurora

144 MHz E-Skip

MS activity

MUF & Es activity

 

Poslednji preuzeti fajlovi

Top 5 - preuzimani fajlovi

eQSL.cc

Provjerite Vaš eQSL box!
Unesite Vaš znak i pritisnite
Provjeri


Callbook search

E7 callbook lookup:


QRZ callsign lookup:

Naš Grad - linkovi

Zvanični sajt grada Trebinja

 

Turistička organizacija Trebinja