foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
MOB +387 66 432 455
e-mail: rkt@radioklub.org

e7tt cqww 50m 2017

Lijepa vijest za početak godine stigla nam je iz magazina "CQ" Objavljeni su rezultati prošlogodišnjeg takmičenja CQ WW VHF. U ovom takmičenju naš Klub se pojavljuje već nekoliko godina i od prvog pojavljivanja bilježimo veoma zapažene rezultate u kategoriji na 50MHz, koja se radi isključivo kao SO. Takmičenje je radio Zoran, E73S sa takmičarskim zankom E7TT.U konačnom plasmanu ostvaren je 3. rezultat u Evropi i 26 rezultat u WW plasmanu.
Inače, 2017. godina u odnosu na prethodne bila je mnogo slabija za evropske učesnike na 50 MHz jer je bilo veoma malo otvaranja i sva aktivnost se svodila uglavnom na učesnike iz Evrope, tako da je i prvoplasirana evropska stanica zauzela tek 16. mjesto u WW plasmanu.
Nažalost na ovom opsegu je veoma slaba aktivnost E7 stanica, tako da ne možemo govoriti o toj konkurenciji.